Żarówka hella
Foteliki samochodowe

Foteliki samochodowe (4)Wybór fotelika nie jest sprawą prostą, a kupując go nie powinniśmy kierować się marką, wyglądem, ceną, lecz względami bezpieczeństwa. Niestety foteliki samochodowe nie są tanie, dlatego wielu rodziców decyduje się na kupno fotelika używanego. Czy słusznie?
Generalnie uważa się, że foteliki dla najmniejszych dzieci, czyli te do wagi 18 kg nie powinny być eksploatowane dłużej, niż pięć lat od daty produkcji. Wiadomo, że z czasem następuje zużycie materiałów, którego są wykonane i dlatego nie dają pełnej gwarancji bezpieczeństwa w czasie kolizji. Foteliki dla dzieci starszych, mogą być użytkowane przez znacznie dłuższy czas. Różne czynniki, jak niskie temperatury, nasłonecznienie oraz częste użytkowanie mają wpływ na stan fotelika. Kupując używany fotelik nie wiemy, w jaki sposób był on używany i jaki jest jego stan rzeczywisty. Nawet wówczas, gdy wygląd zewnętrzny nie nosi śladów zniszczenia, to jego konstrukcja wewnętrzna może być niestabilna. Taki fotelik nie będzie ochroną dla naszego dziecka.
Dlatego najlepiej kupować nowe foteliki samochodowe, atestowane i sprawdzone. Jeżeli zdecydujemy się na fotelik używany, to tylko od kogoś, kogo znamy i mamy pewność, w jaki sposób był eksploatowany.

Podobne wpisy o samochodach oraz transporcie:

About the author

Podobne wpisy: